Плануючи заходи місяця, насамперед прагнула домогтися того, щоби вони не залишили учнів групи продавців байдужими, а, навпаки зацікавили їх, викликали певні емоції, залишили слід у пам’яті.
Продавець – це ініціативна, самостійна в прийнятті рішень особистість, яка відзначається оперативністю,творчим підходом до вирішення всіх питань, пов’язаних з продажем товару та збільшенням товарообороту
Торгівля передбачає передачу товару від продавця покупцеві для особистого чи іншого виду користування. Професія включає в себе особливу психологічну складову, вона допомагає людям не втрачати контакту один з одним. Дуже важливо, щоб персонал був не тільки добре навченим і чесним, але ще і приємним у спілкуванні.
Тому при плануванні місяця враховую такі аспекти: актуальність і важливість заходу; масовість заходу; різноманітність форм проведення; творчий підхід до розробки заходу; наявність і доступність інформації. Проведення заходів місяця «Продавця» – це своєрідний звіт викладачів та майстрів, підготовлений і організований у тісній співпраці з учнями.
Практика показує, що часто після таких заходів з’являється інтерес до спеціальних предметів, покращується рівень знань учнів. Тому підбиття підсумків, визначення найактивніших учасників, переможців відбувається на лінійці. Це подяка й стимул для учасників, а також приклад і заклик для інших.
Місяць «Продавця» в Василівському професійному ліцеї був проведений згідно затвердженому плану методичної комісії з 07 листопада по 02 грудня 2016 року, з метою розвитку інтересу учнів групи №18 – ТУ – продавець, до обраної професії. Він складався з таких заходів:
- Стіннівка « Моя професія - моя гордість», учні групи випустили не тільки стіннівку під назвою «Моє життя в ліцеї», де вони відобразили своє цікаве життя в закладі, а й кросворд, над розв’язуванням завдань в якому попрацювали усі учні ліцею.
- Демонстрація та захист презентації : «Моя професія продавець – вона найкраща». Свою роботу показали Хрущ Катерина та Карагадян Давид. Презентація була дуже актуальною, а головне відображала необхідну інформацію про найкращу професію.
- Проведення майстер-класу з декоративного упакування товару «1000 і 1 спосіб оформлення подарункового набору». Учениця Худолій Оля, показала як вона вміє упаковувати товар, прикрашувати його різними квітами зі стрічок.
- Найгарнішим та найсмачнішим був конкурс «Оформлення композицій букетів квітів з цукерок». Букети дійсно були виготовленні з цукерок, вони були такими ніжними, тендітними, елегантними. Виготовляли квіти такі учні: Пидан Людмила, Вертейко Тетяна, Зіневич Світлана.
Святкове оформлення вітрин « Свято наближається». Для оформлення вітрин використовували цукерки, шоколад, гірлянди та яскраві цінники. Дійсно дивлячи на таку вітрину хочеться придбати якісь солодощі до свят.
- Конкурс фахової майстерності серед учнів групи №18 «Хто кращий». Учні групи працювали над тестовими завданнями з предметів: Товарознавство продовольчих товарів, Реєстратори розрахункових операцій. Кращими учнями, які знають товарознавство стали Гриценко Роман . Худолій Ольга, з предмету РРО- кращими були Карагадян Артем, Карагадян Давид. Конкур ще раз підкреслив, якщо ти кращий то ти дійсно кращий у всьому.
- Проведення відкритого виховного заходу:вікторина «Від азів до майстерності». Вікторина складалася з 6 конкурсів та домашнього завдання «Кумедна реклама».
1 конкурс переможців майстерності «Хто кращий» -2 учня, які набрали однакову кількість балів (Худолій О, Гриценко Р.)
- Теоретичні знання, відповіді на питання. Практичне завдання на швидкість.
Переможцем став Гриценко Роман- знавець товарознавства.
2конкурс «Розгляд торгових ситуацій.
3 конкурс – «Зайвий товар».
4 конкурс – «Вгадай товар».
5 конкурс – «Усезнайка».
6 конкурс – Робота на касі та на вагах.
7 конкурс «Кумедна реклама». домашнє завдання.
Вікторина була дуже цікавою, а головне ,що усі учні були активними, з захопленням працювали та заробляли необхідні бали, які були перераховані компетентним журі та визначені переможці в різних номінаціях.
- Проведення відкритих уроків які провели, викладач теоретичних знань Діденко Н.А. – тема уроку: «Асортимент виноградних вин», майстери виробничого навчання Попова Г.П, Сіра Л.В. – тема уроку: «Інвентаризація в магазині». Уроки були насиченими, різноманітними, з використанням інноваційних технологій.
- Організація та проведення ярмарку – розпродажу борошняних кондитерських виробів «Веселий ярмарок». На ярмарку були представлені кондитерські вироби, виготовлені учнями групи №18-ТУ.
В цілому захід пройшов на високому професійному рівні, учні ,які були активними отримали подяки та призи.
Голова методичної комісії Н.А.Діденко |