У нашій країні як паливо широко використовується газ. Майже в кожній квартирі встановлено газові плити, водонагрівачі, опалювальні печі чи котли.
Щоб газ приносив людям лише радість і тепло, кожний член сім'ї, починаючи зі шкільного віку, мусить знати і суворо дотримуватись правил безпечного користування газом, знати, до яких наслідків призводить порушення цих правил.
Тож з метою ознайомлення з безпечними правилами використання побутового газу та наслідками порушення цих правил до ДНЗ «Василівський професійний ліцей» завітали представники Василівського експлуатаційного цеху Токмацького управління експлуатації газового господарства ПАТ «Запоріжгаз»
Старший майстер Носаль Ігор провів докладну інформаційну бесіду з учнями ліцею на тему: «Безпечне використання газу у побуті»
Майстер пояснив, що природний газ майже вдвічі легший за повітря і при витоку з приладів і газопроводів піднімається, скупчуючись у верхніх зонах приміщень.
Природний і зріджений гази не мають кольору і запаху. Щоб газам надати запаху, до них додають домішки, у результаті чого з’являється запах гнилої капусти.
Газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.
Ігор розповів учням основні вимоги безпечної експлуатації побутового газового устаткування, так як для попередження виникнення пожежонебезпечної ситуації потрібно правильно користуватися побутовими газовими приладами.
Забороняється користуватися несправними газовими приладами чи використовувати їх не за призначенням.
Не можна залишати без нагляду працюючі газові прилади, бо на випадок затухання одного з пальників в приміщення починає надходити газ, він накопичується та, змішуючись із повітрям, утворює вибухонебезпечну суміш. Необхідно стежити, щоб рідина, що кипить, не залила вогонь пальника, протяг не загасив полум’я.
Якщо газ потрапив у повітря приміщення, негайно слід закрутити кран подачі газу і провітрити приміщення.
Категорично забороняється сушити білизну чи волосся над плитою із запаленими пальниками.
Не можна розміщувати біля газової плити речовини, що можуть легко займатися: папір, тканини тощо.
Пояснив порядок дій при виявленні запаху газу:
ні в якому разі не використовувати сірники, запальнички та інші джерела відкритого вогню; не вмикати світло та будь-які електроприлади; не користуватися електродзвінками квартир; не використовувати телефони з дисковими номеронабирачами;
негайно перекрити вентилі на газовому приладді і крани на плиті;
відчини вікно і двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;
викликати аварійну службу газу за телефоном 104 і залиш приміщення.
Та порядок дій у разі вибуху газу та пожежі в приміщенні:
негайно перекрити вентилі на газовому приладді і крани подачі газу перед ними;
терміново повідомити аварійну службу газу за телефоном 104;
негайно повідоміти пожежну охорону за телефоном 101;
якщо є постраждалі - викликати швидку медичну допомогу за телефоном 103.
Також майстер пояснив, що при отруєнні газом необхідно відчини вікна, двері, а потерпілого необхідно винести на вулицю і розстебнути одяг на грудях. На голову покласти холодний компрес, а до ніг – грілку, оббризкати обличчя холодною водою, дати понюхати нашатирний спирт, напоїти міцним чаєм, кавою.
Ігор приводив безліч прикладів порушення вищезазначених правил, які трапилися в нашому районі. Учні слухали уважно, деякі навіть занотовували пояснення лектора.
Сподіваємося що усі присутні засвоїли отримані знання і це вбереже їх життя.
Завжди бути уважним при користування газом,
неухильно дотримуватися правил експлуатації газових приладів –
у цьому запорука нашої безпеки! |